O "Masce" O "Masce"

Magazyn antropologiczno-społeczno-kulturowy MASKA
(numer ISSN: 1898-5947)
 

Czasopismo naukowe powstałe przy Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ, które zrzesza studentów oraz doktorantów szeroko rozumianych nauk kulturowych i społecznych, m.in. antropologii, socjologii, filozofii i orientalistyki.

MASKA ukazuje się co 3 miesiące w formie papierowej oraz na bieżąco w formie elektronicznej. Artykuły przyjmowane do czasopisma muszą być powiązane z tematem numeru (podanym każdorazowo z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem) i opatrzone recenzją pracownika naukowego ze stopniem co najmniej doktora. Artykuły na stronę internetową przyjmowane są na bieżąco, nie muszą być opatrzone recenzją naukową, a ich tematyka dotyczyć powinna badań kulturowych i społecznych. O zamieszczeniu artykułów w czasopiśmie bądź na stronie zawsze decyduje Redakcja MASKI.

Od roku 2013 MASKA znajduje się w wykazie czasopism punktowanych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Lista B). Za publikację w MASCE można obecnie otrzymać 7 punktów.

 

Wszystkie teksty i materiały ilustracyjne (jeśli nie podano inaczej) udostępniane są w trybie otwartym z zachowaniem praw autorskich w użyciu niekomercyjnym.

Odszedł dr Edmund Baka

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego wieloletniego Recenzenta, wykładowcy w KPSC, dra Edmunda Baki.

Pogrzeb odbędzie się w najbliższy piątek (11.03) o godz. 12:20 na cmentarzu w Batowicach, w starej kaplicy (wejście od ul. Reduta).

Doktor Baka był wybitnym specjalistą w zakresie taoizmu oraz chińskich wewnętrznych sztuk walki. Od lat był zaangażowany w działalność Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji, gdzie prowadził swoje autorskie kursy, m.in. „Filozoficzna i religijna tradycja taoizmu", „Sztuki walki – antropologia, etyka, formy praktyki" oraz „Człowiek wobec zwierząt w kulturach Wschodniej Azji i Europy – religia, sztuka, etyka". Szerszemu gronu znany był również jako autor książki „Dao Bohatera. Idea samorealizacji w chińskich wewnętrznych sztukach walki". Współpracował także z Instytutem Konfucjusza, od wielu lat trenując i nauczając baguazhang oraz taijiquan.

Odszedł ceniony dydaktyk, wnikliwy badacz, człowiek niezwykłej prawości. Dla nas wszystkich Doktor Baka pozostanie wzorem szlachetności i dążenia do doskonałości, o którym nie tylko nauczał podczas swoich kursów, ale także realizował w codziennym życiu.

Będzie nam Pana brakować, Panie Doktorze.

Data opublikowania: 09.03.2016
Osoba publikująca: Piotr Waczyński

Najnowszy numer Najnowszy numer

Magazyn antropologiczno-społeczno-kulturowy "Maska"

Adres
Grodzka 52, II p., sala 102
31-044 Kraków